15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Кочани: Промена на решетки на канализација

Започна замената на старите дотраени сливни решетки на атмосферската канализација на улицата „Страшо Ербапче“ и дел од улицата „Димитар Влахов“. Ќе бидат заменети вкупно четири сливни решетки, изработени од моноблок полимер бетон, лиени, со цврста конструкција, со што нема можност за надворешни оштетувања од возилата. Завршувањето на замената е планирана во вторник. Во исто време во тек се и градежните активности на новиот кружен тек на улица „Димитар Влахов“ кај Вел-Јан, а деновиве се доуредува и Градскиот Парк, се прередува коцката на мостот на ниво со целата поплочена површина во паркот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles