15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Продолжен рокот за барања за органско производство

До 15 август се продолжува рокот за поднесување барања за директни плаќања за органското земјоделско производство .Целта е сите земјоделци во органското производство да можат навреме да го остварат правото на субвенции, наведува Владата. Ваквата одлука на својот фејсбук профил ја соопшти и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles