21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

М.Каменица: Ден на дијаспората

Традиционално и оваа година на 13 август во М. Каменица традиционално ќе се одржи настанот ,,Ден на дијаспората”. Настанот има за цел продлабочување на соработката со иселениците од Македонска Каменица и регионот кои живеат надвор од државата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles