13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Орлик нов претседател на собранието

Пратениците на конститутивната седница на новиот српски Парламант за претседател го избраа Владимир Орлиќ од СНС, кој во претходното собрание ја вршеше функцијата потпретседател, јави дописникот на МИА од Белград. Тој беше избран со мнозинство гласови од народните пратеници, од вкупно 230 присутни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles