3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Деца без родители во Штип вчера со ножеви го нападнале негувателот

Три деца без родители на возраст од 12 до 14 години, вчера физички и со ножеви го напданале негувателот. Инцидентот се случил во малиот групен дом, што е под управа на штипскиот Центар за социјални работи.
И покрај сите педагошки и воспитни напори,трите деца константно покажуваат самоволие, недисциплина и агресивност.Овие особини кулминираа вчера кога со ножеви го нападнаа вработеното лице,вака,го опишуваат случајот вработени во центарот.
За менаџментот на Центарот за социјални работи, случајот е запрепастувачки.
Запознати сме со случајот и интензивно работиме на решавање на проблемот, информираат за Тв Стар од штипскиот Центар за социјални работи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles