3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Стадо коњи направиле огромна штета на земјоделец од Јамиште кај Пробиштип.

Стадо коњи направиле огромна штета на нивите, сопственост на земјоделецот Горанчо Манев од село Јамиште кај Пробиштип.Според негова проценка , штетата е најмалку десет илјади евра.
Според Манев,неговите проблеми немаат крај, бидејки штети од истите коњи имал и претходните години, но оваа за него е со најголеми последици досега.
За проблемот тој досега се обраќал до сите институции,вклучувајки ја и полицијата, а неодговорните соседи и понатаму коњите ги пуштале слободно на испаша.ТВ Стар се обиде да стапи во контакт со посочените лица, но, и покрај сите напори, си нив, не успеавме да стапиме во контакт за да се потврдат кажувањата на оштетениот Горанчо.
Сепак, од полицијата велат дека пријави до нив од Манев имало
Во полицискиот архив е регистрирана поплака од лицето Г.М. кое наведува дека трпи штети поради слободно пуштени животни.Полицијата интервенираше,но, не е потврдено дека штетата е настаната од посочените коњи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles