16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Агрофила ке откупува репка

„Агрофила“ од Штип нуди склучување на договори со земјоделските производители за откуп на маслодајната репка. Цената ќе биде позната во време на откуп, односно ќе се откупува по берзанска цена. Во врска со семето кое ќе се употреби, тоа мора да биде квалитетно и да одговара на нашето поднебје и климатски услови, потенцираат од Агрофила.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles