16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Анбдрулакис бара истражна комисија за Предатор

Лидерот на грчката опозициска партија ПАСОК и европратеник Никос Андрулакис бара итно формирање истражна комисија во грчкиот Парламент што ќе спроведе истрага за политички одговорности во случајот со прислушкувањето на неговиот мобилен телефон
Андрулакис, кој пред десет дена поднесе пријава до Врховниот суд на Грција за обид неговиот мобилен телефон да биде следен со програмата „Предатор“ за обидот добил известување од надлежната служба на Европскиот Парламент. Андрулакис денес рече дека бил прислушкуван и од Националната служба за разузнавање на Грција за време на изборите за лидер на партијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles