11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Уапсен Пкаситанец баран за убиство

Во Македонија е Уапсен 21-годишниот маж кој наводно ја убил 17-годишната девојка во Перистери, јавија грчките медиуми повикувајќи се на објавата на грчкиот министер за јавен ред Такис Теодорикакос, кој соопшти дека 21-годишниот Пакистанец кој ја уби Николета од Перистери сега е во рацете на полицијата. -Тој сега е во рацете на грчката полиција, која го сомниче дека е извршител на убиството, објави министерот Теодорикакос.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles