16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Страшна гледка во Штип: дете удрено од кола

Вознемирувачки и застрашувачки снимки ни испратија наши гледачи во кои јасно се гледа како кола со брзо возење удира дете и без да прикочи поминува, за среќа детето не беше повредено, а граѓаните бараат ажурност од полицијата.
Воспалување на надворешен канал на уво
Повеќе пати сме зборувале за тоа какви се проблеми можат со себе да донесат летните високи температури. Како една од почестите појави се јавува воспалувањето на надворешниот канал на увото.
Воспалувањето на надворешниот канал може да биде многу болно, а еве и како да се препознае.
Лекувањето може да биде на различен начин, но се препорачува тоа веднаш да не се антибиотици.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles