17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска : 11 мртви во автбуска несерека

Најмалку 11 загинати и 34 повредени е последниот биланс од несреќата која ја предизвика полскиот автобус во хрватска бидејки возачот наводно заспал. Автобус со полски регистерски таблички денеска наутро доживеа тешка сообраќајна несреќа на автопатот А4 Загреб-Горичан. Според првите информации, автобусот околу 5:30 часот излетал на потегот од Брезнички Хум до Комин, во правец кон Загреб.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles