17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Двајца полицајци загинаа бркајќи мигранти

Автобус со мигранти удрил во патролно возило за време на потера со полицијата. Двајца бугарски полицајци загинаа бркајќи го автобусот со мигранти  во Бургас. На местото во Бургас пристигна вршителот на должноста министер за внатрешни работи Иван Дерменџиев. Меѓу 47-те мигранти во автобусот нема повредени, меѓу нив има мажи, жени и деца кои се нашле на местото на несреќата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles