17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Невреме  со поплави и штети

Краткoтрајно, но интензивно невреме зафати делови од Грција, кое предизвика поплави на главните улици во Атина и Солун, а во северна Грција беа откорнати дрвја. Засега нема извештаи за повредени. Драматична снимка доаѓа од островот Андрос, каде што улиците се целосно поплавени.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles