16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

ФИС-Ролерски натпревар на Пониква

Од денеска, па во следните два дена ќе се одржи првиот меѓународен ФИС-Ролер ски натпревар на Пониква како дисциплина во нордиското скијање, со поддршка на Скијачката Федерација на Македонија.Учествуваат натпреварувачи од Македонија, Србија, Грција, Бугарија и Босна и Херцеговина.Локалитетот Пониква е избран бидејќи ги поседува сите природни реткости и капацитети за развој на скијањето и спортскиот туризам.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles