16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

ФКМ: Утре Слога – Брегалница

Утре  се играат шеснаесетфиналните натпревари во фудбалскиот куп на Македонија.. Брегалница гостува на второлигашот Слога од ВиницаСредбата е закажана за 15 часот.Во истиот термин во рамките на натпреварите за купот на Македонија на домашен терен во Карбинци, истопимениот третолигаш ја дочекува екипата на прволигашот Победа од Прилеп.

Во рамките на ПМФЛ, викендов, поточно в недела  Брегалница гостува на екипата на Скопје, последнопласираната екипа на табелата, Само оваа средба во 8 коло  се игра во недела, другите во сабота.Брегалница ќе мора  да се подготви и на психолошки план за неделната средба, оценуваат добрите познавачи на фудбалските прилики,дополнувајќи, прво да се „ прескокне“ Слога во Виница, во  Купот, а  а потоа  да се размислува за Скопје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles