16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Фудбал: Миовски во А репрезентацијата на РСМ

Бојан Миовски  единствен штипјанец кој ќе ги брани боите на  македонската репрезентациј.Благоја Милевски, селекторот на македонската репрезентација, објавувајки го списокот на фудбалерите  за средбите со Грузија и Бугарија го вметна и голгетерот на шкотски Абердин.Тој е помеѓу 27 -те фудбалери повикани за средбите од Лигата на нациите, со Грузија 23  септември, во гости и  со  Бугарија, 26 септември во Скопје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles