16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Ракомет: СЛМЖ – Аситбо – Вардар

В сабота  во  Штип  ракомет во Супер лигата на Македонија, жени ИГРААТ  АСТИБО – КУЗМАН ВАРДАР.За  штипскиот супер лигаш во ракомет. жени  РК Астибо првенството почнува од второто коло.

„Познато е дека ние играме со сопствен кадар. Можеби на  хартија гостинките  од Скопје  се  фаворити. Сепак, ние, со поддршка на фановите, можеме да ги  изненадиме и  бодовите да останат во Штип…“- оптимист е, тренерот Дејан Величков.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles