16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

СП  ВО БОРЕЊЕ ВО БЕЛГРАД

Во првото коло на СП  во борење во Белград, Србија, штипскиот и македонски  репрезентативец Дејан Митров го победи претставникот на Унгарија со 3-2. Во второто коло, во осминафиналето, Митров загуби од светскиот и олимписки шампион Џордан Барорус од САД со 12-1. Но, Американецот се пласира во финалето во категоријата до 69  кгр и го „повлече“ и Дејан Митров во репасажот. До бронзениот медал Митров  може да  дојде ако  денеска  извојува три победи  против претставниците  ма Турмекестан, Киргистан и  Бугарија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles