16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Солидарна поделба на  мигрантите

Грција од ЕУ бара солидарна распределба на мигрантите. Секој од нив кој ке добие прибежште,  сам да избере каде  ке работи и живее, образложи грчкиот  министер за миграција. Предлогот од Грција стигнува поради  огромниот број на мигранти каде пристигнуваат секојдневно .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles