11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Опозицијата бара оставка од  Бобнар

Словенечката опозиција поднесоа барање за гласање недоверба на министерката за внатрешни работи Татјана Бобнар, тврдејќи дека таа треба да биде сменета од функцијата поради одлуката на Владата да ја отстрани долгата гранична ограда подигната за борба против нерегуларната миграција помеѓу 2015 и 2016 година, пренесува агенсцијата Ста.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles