16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Вучиќ: Светот е пред голем воен конфликт

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа  дека сега е прашање  на време  дали  ќе влеземе во голем светски конфликт. „Претпоставувам дека од фазата на специјална воена операција се приближуваме до голем воен конфликт и  се поставува прашањето каде се границите и дали по некое време, а можеби веќе за месец или два, ќе влеземе во голем светски конфликт, каков што не сме имале од Втората светска војна“, рече Вучиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles