16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Фудбал: Пријателски меч помегу Брегалница и Пирин

Брегалница рациоиално  ќе ја искористи паузата во првенството. Следниот викенд во Благоевград, Бугарија, штипскиот првоплигаш Брегалница ќе одигра пријателски меч со домаќинот тамошниот прволигаш, Пирин. Целта на средбата, според стручниот штаб е , одржување на формата на екипата за претстојното продолжение во Првата лига  , но и да им се даде можност  на  некои фудбалери кои  имаа помала минутажа во екипата во изминагите 8 кола во првенството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles