17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Кнежевиќ: Ѓуканвиќ прави обид за пуч

Мило Ѓукановиќ направи обид за државен удар, со намера да го игнорира фактот, но и да ги прекрши Уставот и законот, што од 30 август претставниците на политичките партии, старото парламентарно мнозинство, му испратија јасна порака дека имаа 41 пратеник и бараа мандат за Миодраг Лекиќ –  изјави Милан Кнежевиќ, претесдател на Демократската народна партија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles