11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Грција: 8% разликат помеѓу НД и Сириза

Според истражувањето на јавното мислење во Грција на агенцијата „Pulse“ за грчката телевизија Скај, 8  процентни поени е разликата меѓу грчката владејачка партија Нова демократија и опозициската СИРИЗА. Истражувањето  е спроведено  по завршувањето на Меѓународниот саем во Солун и говорите на премиерот Киријакос Мицотакис и лидерот на опозицијата Алексис Ципрас.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles