2.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Воз со тенкови излета од шините

Во петокот во Александрополис воз со НАТО тенкови и контејнери со непозната содржина излетал од шините. Инцидентот се случил кога возот бил на станицата. Превезуваше тенкови, оклопни возила и контејнери кои неодамна беа истоварени во пристаништето од американскиот транспортен брод Едуранс за американската армија. Опремата треба да биде испорачана во источноевропските земји на НАТО, поблиску до границите со Русија, пренесуваат грчките медиуми. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,701FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles