8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Кој е списокот на луксузни продукти што владата ќе ги оданочи?

Владата иа намера да направи список на луксузни продукти кои ке бидат со повисока стапка на данок од останатите. За кои продукти станува збор од владата не откриваат но јасно е дека станува збор за за такви кои со цените и квалитетот отскокнуваат од секојдневните потреби и стандардот на граганите. А кои продукти според граганите се луксузни?

Доколку на владиниот список се најдат продуктите кои на поголемиот дел од граганите не им значи ништо тогаш оданочувањето е во ред но анкетираните грагани се сомневаат дека владата само прави терен за нови покачувања.

Која ке биде содржината на прехранбениот владин список останува да се види но она што до пред некое време за граните беше достапно барем одвреме навреме, сега веројтно ќе стане недостижно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles