2.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Пораст на онлајн плаќањето

Во првите 9 месеци од 2022, со македонски картички кон македонски е-трговци се реализирале 17,3 милијарди денари, со раст од 20%. Реализирани се вкупно онлајн трансакции вредни 25,3 милијарди денари споредено со истиот период претходната година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,701FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles