8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Се повеќе пациенти на Инфективно во КБ – Штип. Најмногу пациенти има од Кочани

Полека но сигурно се полни Инфективното одделение во КБ – Штип, изјави началничката Дијана Шишкова.

Пациенти на ова одделение има од сите делови на регионот, меѓутоа доминираат од Кочани, каде нема ниту слободни кревети ниту соодветен лекарски третман.

Според Шишкова, кај двајца од пациентите е потврден ковид, останатите се со вирози и со грип од типот А.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles