3.5 C
New York
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Делчево: Средства за граѓански и спортски здруженија

Општина Делчево распредели средства од Буџетот за поддршка на проекти и годишни програми на граѓански и спортски здруженија за 2023 година. Одлуката е донесена од страна на соодветните комисии кои ја соопштија листата на граѓанските организации и спортските клубови кои добиваат финансиска поддршка од Општина Делчево во 2023 година

„ Општина Делчево распредели 1.160.000 денари од планираните 1.290.000 денари во Буџетот за поддршка на проекти и годишни програми на граѓански и спортски здруженија за 2023 година“, велат од Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles