17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Во Агенцијата има 115.000 невработени, а бизнисот пропаѓа поради работници.

Ако компаниите  итно не ги обезбедат потребните работници за многу од нив ке следува пропаст, изјави вицепремиерпт за економски  прашања Фатмир Битиќи.

Од друга страна, дома работници има, но поради едни или други причини бизнисот нив не може да ги придобие. Дали во прашање се само платите?

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles