17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Обезбедени  500.000 евра се за изградба на канализационен систем во штипска Железничка

Најдоцна од август ќе започне изградбата на фекалниот канализационен систем во штипската населба Железничка. Овој комунален проблем таму е доминантен од постоењето на населбата, но пари и другите услови се обезбедени дури сега.

Населбата има … куќи и проектот ќе обезбеди приклучок за сите домаќинства.

За жителите од населбата ова прашање е приоритетно, а најавата за негово скорешно решавање им е добра вест.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles