17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Бинационална држава? Уште една небулоза од Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, вака денеска Премиерот му реплицираше на лидерот на опозицијата, за неговото тврдење дека Премиерот договорил вакво нешто

Бинационална држава? Уште една небулоза од Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, вака денеска Премиерот му реплицираше на лидерот на опозицијата, за неговото тврдење дека Премиерот договорил воопшто нешто вакво. 

Не коментирајки ја изјавата на спикерот на Бугарското Собрание дека внесувањето на бугарите од Македонија во Уставот за Македонија е билатерално,а не прашање за услов за влез во ЕУ, Ковачевски подвлече.

Премиерот изрази оптимизам дека ќе ја има потребната подршка во Собранитето, за утрешното разгледување и евентуално усвојување на измените на Законите со кои ќе се даде зелено светло за реализација на Коридорите осум и 10 де.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles