17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Бочварски: К – 8 ќе донесе економски развој на РСМ

Изградбата на Коридорот 8 ќе донесе економски развој на земјата, нови странски инвестиции и голем број на нови работни места. Ова мегудругото денеска го изнесе Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, истакнувајќи го значењето на овој капитален проект.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles