17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Во Карбинци се оддржа Традиционалниот турнир во Борење по повод патронот на општината Христово Вознесение.

Традиционално по повод патронот на Општина Карбинци, Христовото Вознесение, денеска се оддржа Турнирот во борење.

Годинава главни актери на турнирот се најмладите.

На најуспешните им беа доделени златни трофеи и медали.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles