17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Законот за финансиска подршка на домашните фирми,отворена можност за нивна поголема конкурентност на странските пазари

Законот за финансиска подршка на домашните фирми,е повеќе од отворена можност за нивна поголема конкурентност на странските пазари, истакна денеска во Неготино Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.

Кон фирмите кои дисциплинирано се однесуваат во реализација на своите обврски кон државата, УЈП се однесува заштитнички, нагласи директорот на оваа институција, Сања Лукаревска.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles