17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Спасовски:Воздухопловен тим за здравствен транспорт на лица

Министерот за Внатрешни работи Оливцер Спасовски најави воздухопловен тим за здравствен транспорт на лица низ државата. Ова Министерот го изјави при денешната посета на Одделот за воздухопловни единици во седиштето на Хеликоптерската единица за полициски намени во Идризово, која во рамки на МВР постои веќе 54 години.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles