17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Голем број на клубови пријавени за Меморијалниот турнир  „Легендите на Спартак“

Подготовките и организаицијата за големиот Меморијален турнир легендите на Спартак кој традиционално се одржува секоја година во Кочани се веќе при крај.

Боречкиот клуб Спартак од Кочани и годинава е организатор на 23 по ред Меморијален турнир во борење Слободен Стил. Досега се пријавени голем број клубови од цела Македонија но има и клубови од Србија, Грција, Косово и Бугарија.

Право на настап на турнирот ќе имаат момчиња родени 2009 – 2012 и девојчиња , родени 2010 – 2012.

Според правилникот, секој боречки клуб ќе има право на настап со по еден натпреварувач во секоја натпреварувачка категорија.

Натпреварите ќе започнат во 11 часот а финалните во 15 часот во Спортската сала на ООУ „Никола Карев“ .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles