14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Моќна намирница која може да го препороди цело тело: Ги регенерира жолчката, црниот дроб и штитната жлезда од корен!

Постои зеленчук кој веќе неколку години се користи за лекување на разни болести бидејќи неговите својства се многу ефикасни, особено за проблеми со тироидната жлезда, затегнување на кожата и борба против болести на дигестивниот систем.

Еве што ќе се случи ако ја вклучите ротквицата во вашата исхрана!

Ротквицата е добра и за црниот дроб бидејќи му помага добро да функционира. Ги раствора и камењата во жолчката. Од друга страна, има идеални својства за борба против воспаление во носната област, со што се елиминира воспалението на синусите.

Очигледно е дека граѓаните добро ги знаат карактеристиките на ротквицата, па често ги купуваат, а некој дури и сами си ги произведуваат.

За големата побарувачка на ротквицата потврдуваат и продавачита, а потврдуваат и дека нејзиното проуизводство е лесно, па секој може и сам да си ја произведе.

Освен добрите карактеристики, ротквицата има и добра цена која е прилагодлива за сечиј џеб.

Ротквицата на градскиот пазар во Штип денес можеше да се најде на повеќе тезги исто како и другите сезонски овошја и зеленчуци чии цени на пладне беа следни:

Домат 60 – 90 , краставица 45, пипер 100 -120 , Тиквица 15, Кромид 60, јагода 100, Лимон 80, Банана 70, Портокал 50 и Цреши 150 ден/ кг.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles