17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Поскапуваат бензините.

Од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,00 ден/лит. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ , Екстра лесното масло за домаќинство  остануваат непроменети. Максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат: ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,50 (денари/литар) ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,50 (денари/литар) Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 69,00 (денари/литар) Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 67,50 (денари/литар) Активација на ранливите групи на пазарот на трудот – ИПА проект во соработка со Агенцијата за вработување

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles