17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Стандардот расне, а јас ќе направам тој да биде како во времето на Тито, изјави денес премиерот Ковачевски

Економијата оди во добра насока благодарение и на поддршката од САД и сите останати пријатели на Македонија. Од земја со огромен број на невработени и големи социјални проблеми, сега имаме зголемување и на платите и на пензиите, изјави премиерот Димитар Ковачевски.

Според Ковачевски, Македонија што побргу треба да стане членка на ЕУ и да го достигне стандардот од некогашна Југославија кога граѓаните имаа подобар живот од оние во Бугарија, Словачка, Чешка и други земји.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles