17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Јорданов: Не сум голем оптимист дека Штип ќе ја добие Обврзницата и овојпат

Штипскиот градоначалник Иван Јорданов е умерен оптимист дека и во вториот обид Штип ќе ја добие Обврзницата. Пред 4 дена Комисијата за хартии од вредност го оддобри издавањето на Обврзницата, но за Јорданов тоа не е гаранција.

И во првиот обид сите надлежни институции вклучувајќи ја и Комисијата за хартии од вредност за Обврзницата се изјавснија позитивно, но владата од за мене сеуште необјасниви причини не донесе добра одлука за Штип, изјави Јорданов.

Иван Јорданов обврзницата како инструмент ја побара за да добие четири милиони евра со намера да ја направи обиколницата кај штипската населба Пребег, комплетно да ја санира преуреди и адаптира клучната улица Партизанска се до населбата Баби, како и некој други проекти.

Сега повторно преостанува како клучна одлуката на Владата дали Штип во втор обид ќе ја добие Обврзницата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles