14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Солунски полицаец ги однел децата на училиште па ја убил спругата и себе

 Полицаец (38) со пушка ја застрелал 42-годишната сопруга, по што и самиот си пресудил, пренесуваат грчките медиуми. Инцидентот се случил утрово во стан во населбата Каламарија во Солун. Според „Прототема“, двете деца на двојката сè уште не знаат ништо за злосторството.  Нив утрово нивниот татко ги одвел на училиште непосредно пред да го изврши крвавиот чин.

Според информациите на грчките медиуми, полицискиот службеник Л.М. служел во одделот за технички апликации на северна Грција и немал службено оружје.

Ја застрелал сопругата со пушка, при што смртно ја ранил во стомакот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles