14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Од денес во Србија  се одземаат автомобили

 Од денеска на српските патишта можно е возачите да останат без своите автомобили, бидејќи стапи на сила новиот Закон за безбедност во сообраќајот, според кој 18 прекршоци можат да бидат причина надлежните да им го одземат автомобилот на несовесните учесници во сообраќајот..

Како што изјави директорот на Агенцијата за безбедност во сообраќајот, , возилата ќе им бидат одземени на оние возачи кои ќе бидат фатени како вршат тешки прекршоци и се утврдува дека во изминатите две години се законски осудени за најмалку два тешки прекршоци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles