14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Уапсени 230 дилери, продавале дрога пред училиштата

Во голема полициска акција во Албанија, уапсени се 233 лица дилери на дрога, се трага по уште 82 лица.

Дилерите кои припаѓале на дури 23 криминални групи продавале дрога на деца, и главно оперирале околу училишта. Меѓу запленетата дрога, се шарени кутивчиња, спакувани како бомбони во различни бои, со цел да им бидат по примамливи на децата. Според директорот на државната полиција, Мухамет Румбулаку, во рамки на акцијата извршен е претрес на 356 објекти и запленети се разни предмети поврзани со препродавањето дрога.  Во  акцијата  учествувале 3.000 полицајци во повеќе градови низ државата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles