14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Во петок и сабота паркинг во Штип нема да се наплаќа

Овој петок и сабота Штип ќе биде слободна зона за паркирање за сите возила и во сите паркинг зони . Причина е гостопримливоста која ЈП Стипион сака да ја покаже кон сите гости и на овогодишната Пастрмалијада.

За деновите на Пастрмалијадата во Штип се очекуваат над 10.000 возила од сите делови на државата што бара дополнителни организациони мерки но од ЈП Стипион велат дека планират на се.

Освен ЛС на Штип чиј гости од страна ке бидат сите, за гостопримство се подготвуваат и штипјани дома.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles