19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

КБ Штип ќе почне да се гради со невидена динамика. Скапи болнички апарати стојат во болничките подруми, изјави министерот Меџити

Сите процедури се во завршна фаза и КБ Штип ќе започне да се гради со невидена динамика, изјави министерот за здравство Фатмир Меџити потенцирајќи дека од идната година во болницата ќе биде ставен во функција и толку потребниот Акцелератор

Меџити денес потврди дека огромен број на апарати и модерна опрема стои во болниците неискористена  и дека таа наскоро ќе биде ставена во функција.

Она кое што за Меџити во овој момент покрај сите скандали во здравството е важно што ќе има нови 2000 вработувања од  кои 600 во септември.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles