19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: За напуштање  домашен миленик затвор до 1 година

Напуштањето на домашен миленик наскоро би требало да стане кривично дело во Хрватска за кое ќе се казнува и до една година затвор, пишува Јутарњи лист. Ова ќе биде дел од новиот пакет измени на Кривичниот законик, кој повеќе од една година го пречистува работната група на тамошното Министерство за правда и администрација, а чиј делокруг остана на втор план, па за него воопшто не се разговараше во јавноста.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles