14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

КБ Штип ќе вработи 30 лекари и друг медицински персонал, и ќе набави нова опрема

КБ Штип во текот на овој месец очекува согласност од Министерствотo за здравство по што планира 30 нови вработувања

Освен најавените вработувања, КБ Штип ќе овозможи и нови специјализации

За потребите, болницата издвои 10 мил . денари со кои ќе бидат набавени нови апарати, потврди директорот Ален Георгиев

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles