14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Нови апарати за дијагностика денеска доби детското одделение при штипската КБ. Ова е донација од штипски Адиент

ЕКГ и апарат за сукција, се новите апарати кои како донација на Детското одделение на штипаката КБ ги донира штипската компанија Адиент.

За што фактички ќе бидат употребени новите апарати?

Ова не е прва донација на Адиент. Но со овој потег тие покажуваат дека се општествено одговорна фирма.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles