tvstar

tvstar

Македонскиот документарец „Медена земја“ победи на фестивал во Тел Авив и влегува во трка за Оскар !

Македонскиот документарец „Медена земја“ победи на фестивал во Тел Авив и влегува во трка за Оскар !

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Љубомир Стефанов и Тамара Котеска победи на 21. Интернационален фестивал на документарен филм...

Read more
Page 116 of 429 1 115 116 117 429